Монтаж вентиляції

Виконаний належним чином монтаж вентиляції стане гарантією оптимального мікроклімату в будь-якому приміщенні. Людина не буде піддавати свій організм згубним впливам різних забруднень повітря.

Швидкий і якісний монтаж вентиляції у Львові і Львівській області

Наша компанія Теплософт в числі інших послуг пропонує і монтаж вентиляційних систем. Для цього у нас є все необхідне, щоб виконувати монтажні роботи належним чином.

Разом із замовниками наші фахівці вирішують всі питання, що стосуються виконання послуг. Зокрема, це розробка проекту, підбір обладнання, безпосередньо монтаж і всі випробування, пробні запуски, з технічними умовами для експлуатації.

Етапи, що визначають монтаж вентиляційних систем

Монтаж систем вентиляції видається важливою і трудомісткою операцією, а тому його виконання забезпечується кількома етапами, в основу яких покладена затверджена документація.

Такими обов'язковими етапами є:

 • Розмітка місць, в яких буде встановлено обладнання та прокладені траси повітропроводів. Обов'язково виявити найскладніші місця. При неможливості виконання проектної розводки, вишукуються шляхи оптимізації трас. Виконується узгодження з замовником і наглядом, якщо такий є.
 • Виконання установки обладнання вентиляції в вент. камерах, повітропроводів. Гарантується повне дотримання нормативів монтажу і правил техніки безпеки.
 • Встановлюється автоматика вентиляції. Вона відрізняється різною складністю: від звичайних кнопок для включення і виключення до складних щитів автоматики, які забезпечують регулювання витрати і температурного рівня повітря, а також контроль функціонування систем теплової рекуперації.
 • Далі, після закінчення установки, монтажник систем вентиляції виконує пусконалагоджувальні та пускові роботи. Він вибирає і задає налаштування, перевіряє працездатність системи, налаштовує повітревитрати для кожного приміщення.
 • Виконується підписання актів і паспорта для всієї системи вентиляції. Цей підсумковий етап дозволяє вважати монтаж систем вентиляції закінченим. Вони можуть експлуатуватися замовником.

Вентиляційні повітропроводи - важливий етап монтажу

Системи вентиляції комплектуються різними повітроводами, а тому є деякі особливості їх установки. Підвішуються повітророзподільні системи, тобто канали для надходження повітря і його видалення.

Це говорить про те, що установка необхідного обладнання - це не тільки монтаж систем вентиляції, а й установка повітрепроводів, яка також має відповідати правилам і нормам. Ці роботи належним чином може виконати кваліфікований монтажник вентиляції, який займається виконанням замовлень наших клієнтів.

Монтажу передує розмітка майбутніх трас, необхідних отворів для кріплення обладнання. Установка трубопроводів для витяжки не має відмінностей від установки систем для припливу.

Вентиляційні повітропроводи поставляються в жорсткому і гнучкому, прямокутному та круглому виконанні.

Монтаж повітроводів жорстких типів

Оцинковані повітроводи, виконані з відповідної стали, є жорсткими конструкціями, найчастіше, 2-3-метрового розміру. Ринок пропонує їх в круглих або прямокутних варіантах. Між монтажем є відмінності. Круглі конструкції часто кріпляться хомутами, підвішеними до стель.

Для установки прямокутного повітроводу застосовуються прямі профілі (траверси), які підвішують горизонтально. На них розміщуються повітроводи. Обов'язкова наявність гумової прокладки для гасіння вібрацій.

Установка гнучких повітропроводів

Здійснюваний монтаж вентиляції у Львові або в будь-якому іншому вітчизняному населеному пункті передбачає використання повітропроводів. Це - гнучкі конструкції, довжина яких не перевищує 10-ти метрів.

Коли вона не більше 5-ти метрів, то монтаж може здійснюватися без використання проміжних опор. При такому способі кріплення здійснюється до вентиляційних пристроїв або жорстких повітроводів і до дифузорів або решіток, за допомогою адаптерів. Опори обов'язкові, якщо спостерігається істотний прогин.

Правильність монтажу забезпечується хомутами, краще полегшеного виду, що не перетискають повітропроводів, подовжуються терміни експлуатації. Гнучкі конструкції монтуються з використанням спец. виробів, наприклад, поворотних кілець, муфт, кілець, склянок для з'єднання, різних патрубків.

Установка автоматики

Автоматика в сучасних системах вентиляційного призначення - це невід'ємна частина, яка забезпечує їх ефективне функціонування.

Будь-який наш монтажник систем вентиляції має достатньо досвіду і знань, щоб все обладнання встановлювати належним чином. Він в змозі виконати розробку шаф управління, програмування контролерів.

Вентиляцією керують зі спеціального щита, в якому розташовується вся автоматика. Простим способом управління є використання для цього тиристора, трансформатора, що забезпечують роботу вентилятора. Цього достатньо, якщо використовуються невеликі системи, в яких є вентилятор і повітровід.

Потужні системи вимагають наявності шафи, який включає контролери, обладнання управління, датчики, засоби для відображення даних і сигналізації, необхідної при виявленні аварій і помилок.

Монтаж вентиляції передбачає використання щита автоматики, компоновка обладнання в якому виконується по проекту на автоматику. Остаточні уточнення здійснюються в цехах, де здійснюється їх складання.

Зовнішні шафи виконуються у вигляді боксів типових габаритів, наприклад, вони можуть дорівнювати 600 на 600, або 800 на 800. Повинно передбачатися їх закриття на ключ. Зовні знаходяться перемикачі, кнопки і індикатори.

Система автоматики потрібна для безперервної роботи всієї системи. Її функціонал - належне забезпечення:

 • Автопереходу агрегату в різні режими роботи.
 • Автопідтримка параметрів припливу повітря.
 • В окремих випадках забезпечення балансу між витратою припливного і витяжного повітря.

Під забезпеченням безпеки роботи мається на увазі її відключення при нештатних ситуаціях, зупинка вентиляторів, якщо закриті заслінки, протистояння розморожуванню теплових водяних обмінників.

Важливим фактором ефективної роботи є недопущення помилок в проектах, монтажі, програмуванні автоматики. Наслідками таких відхилень можуть бути відхилення в підтримці рівнів температури, помилкових установках і параметрах.

Самим згубним наслідком помилок, які міг допустити монтажник вентиляції, буде швидка поломка самої вентиляції, згорілі вентилятори і лопнуті теплообмінники.

Особливості припливної вентиляції

Припливна система вентиляції має масу елементів, яким необхідна автоматика. Є фільтр, по перепаду тиску в якому судять про його забруднення. Для цього потрібна установка датчика тиску, показання якого визначають, яка інформація буде виводитися для користувача.

Монтаж вентиляційних систем у Львові, та й в будь-якому іншому населеному пункті, повинен виконуватися з урахуванням того, що автоматика для водяного повітронагрівача (калорифера) відрізняється більшою складністю.

Разом з відстеженням рівнів температури повітряних потоків і їх підтримкою, повинен виконуватися і контроль водоподачі, і недопущення замерзання від холодного повітря зовні в зимовий час. Останнє, тобто розморожування, призводить до серйозних наслідків з необхідністю складних ремонтів, а, значить, і додаткових капіталовкладень. До того ж, знадобиться і нове переналаштування зі зміною алгоритму функціонування.

Диспетчеризація та випробування вентиляційних агрегатів

Коли виконується монтаж вентиляції, приходить час не тільки її автоматизації, а й диспетчеризації, яка особливо важлива там, де на великих об'єктах використовується багато систем вентиляції та щитів. Щоб було зручно управляти всім цим господарством, здійснюється їх диспетчеризація.

У таких випадках диспетчер управляє вентиляцією з комп'ютера. Вся автоматизація знаходиться на традиційному місці, тобто в щитах, а управління і контроль ведеться з одного комп'ютера. Для підтримки функцій диспетчеризації може використовуватися Ethernet або спеціальні порти.

Випробовуються вентиляційні системи тоді, коли виконано монтаж вентиляційних систем і проведено пусконалагоджувальні роботи. В основу випробувань лягають діючі методики, що розробляються при проектуванні з обов'язковим урахуванням нормативів.

У випробувальному процесі монтажник систем вентиляції запускає їх, заміряє перепади тиску на різних ділянках, а також повітровитрати на виходах з решіток, в повітроводах. Всі ці роботи здійснюються сертифікованими приладами вимірювання.

Паспортизація та передача систем замовникам

Монтаж систем вентиляції в завершальній стадії передбачає за попередніми результатами випробувань складання паспорта, в який вноситься вся інформація:

 • Місцезнаходження конструкції.
 • Її призначення.
 • Характеристики ел. двигуна, вентилятора.
 • Показники повітренагрівачів, охолоджувачів, фільтрів, зволожувачів, газопиловловлювачів за проектом і за фактом.

Паспорт видається замовнику з іншими документами на систему і виконані роботи.

Монтаж вентиляції вважається повністю виконаним після її здачі з оформленням акту приймання, здійсненням перевірки функціонування системи, наявності всього пакета документів. Підрядник інструктує замовника, повідомляє всі нюанси експлуатації змонтованої системи.

© Теплософт 2017–2019 Всі права захищені