Проектування систем вентиляції і кондиціювання

Проектування і монтаж систем вентиляції і кондиціювання - взаємопов'язані, оскільки є основою їх майбутньої ефективної експлуатації. У цьому плані заслуговують на увагу послуги, що представляються нашими фахівцями.

Проектування вентиляції у Львові і Львівській області для будь-яких об'єктів

Діяльність нашої фірми Теплософт - це різні послуги, серед яких особливе місце займає і проектування систем вентиляції та кондиціювання. Нами розробляються різні проекти для житлових будівель та будівель різного призначення.

Наша діяльність не викликає нарікань серед замовників, оскільки всі послуги пропонуються належним чином, не допускається відступу від законодавчих норм.

Проектування систем кондиціювання: види систем вентиляції

Сучасні вентиляційні системи призначаються для вирішення різних завдань, в залежності від яких їх ділять на такі класи:

 • Загальнообмінні вентиляційні системи, що забезпечують необхідну кратність обміну повітряних потоків, а також мікроклімат, що вимагається нормами будівництва та санітарної гігієни.
 • Технологічні вентиляційні системи, які використовуються для позбавлення від вибухонебезпечних і шкідливих речовин, для встановлення температурно-вологісного режиму.

Системи бувають місцевими припливно-витяжними конструкціями, а також змішаними, які скомбіновані з системами загальнообмінного призначення. Аварійна вентиляція видаляє шкідливі речовини з місць обслуговування, а протидимна гарантує евакуацію особового складу та покупців (клієнтів) при виникненні в приміщеннях пожеж.

Механічні і природні системи у функціонуванні відрізняються видом спонукання переміщень повітряних потоків.

Проектування припливно-витяжної вентиляції

Проектування припливної вентиляції, як і витяжної, потрібне для житла, промисло́во-виробничих приміщень і складів.

Облаштування природної вентиляції для житла здійснюється облаштуванням каналів вертикального розташування, підключенням забірних повітряних решіток.

Приплив повітря відбувається через нещільність в конструкціях огорожі. Якщо використовуються інноваційні матеріали - через клапани притоку в вікнах. Ними має забезпечуватися початкове підігрівання повітряних потоків. Ця проблема іноді ігнорується через виникнення конденсатів, високої вологості і недостатнього повітряного обміну.

Вентиляційна система в житлі буває і частково примусовою. Наприклад, в будівлях з 20 і більше поверхів може монтуватися примусова витяжна система. На шахті витяжки встановлюється даховий вентилятор. При наявності технічних поверхів проектування систем вентиляції передбачає використання витяжної вент. установки.

Енергоефективним рішенням є припливно-витяжні механічні системи, які мають можливістю використання теплоутилізаціі.

Будинки промислові зі значними надлишками тепла - місце для неорганізованої природної вентиляції. Це метод аерації, що видаляє повітряні потоки через різні дефлектори і шахти припливом через дири в стінах, наприклад, вікна, ворота і т.д.

Повітряний рух здійснюється через температурні перепади повітря всередині і зовні, обтікання будівель в цілому або лише вітром витяжок.

Проектування вентиляції у Львові, Києві, Україні та ін. містах механічного типу виконується для приміщень офісного, торгового, промислового та іншого призначення. Забезпечення такої вентиляції виконується агрегатами для витяжки і припливу. Вентиляційні системи бувають змішаного виду, які забезпечують примусову подачу або видалення повітря.

Виконуючи замовлення, проектувальник систем вентиляції та кондиціювання не упускає і питань димовидалення, а також аварійну систему.

Проектування систем вентиляції

Здійснюючи проектування систем вентиляції, обов'язково пам'ятайте про те, що її важливість в експлуатації різних приміщень надзвичайно висока. Все тому, що вона покликана забезпечувати компенсацію тепловиділень, надлишків вологи, вуглекислого газу та ін. Речовин, які є шкідливими.

Концентрація в приміщеннях лягає в основу розрахунку потужності вент. системи і розмірів повітряного обміну.

Проектування вентиляції з рекуперацією

Проектування вентиляції - це взяття до уваги теплоутилізації, яка на практиці виходить від технологічних пристроїв, в промислових приміщеннях, в торгових будівлях, де експлуатуються холодильні агрегати. Тепло низької температури підігрівають потоки повітря, що подаються.

Вентиляційні системи можуть використовувати рекуперацію тепла, що надходить з витяжним повітрям за допомогою теплових обмінників роторних або пластинчастих типів, вбудованих в притоки. Це також рекупераційні системи з тепловими носіями.

Пластинчатий рекуператор не використовується в приміщенні, де спостерігається висока вологість, оскільки можливе обмерзання. Проектувальник вентиляції і кондиціювання все це обов'язково враховує при виконанні робіт.

Роторний рекуператор не застосовується в сантехнічних вузлах, кухнях, технологічних відділеннях і їм подібних. Обидва типи застосовуються в зблокованих пристроях, тобто в 1-му корпусі - і витяжка, і приплив, оскільки потрібно перехрещення.

Проектування систем вентиляції в приміщенні з підвищеною пожежною небезпекою

У приміщеннях, що відрізняються високою вибухонебезпечністю, у зонах для збереження палива і т.д., здійснюючи проектування вентиляції і кондиціювання, передбачає використання електричного обладнання, виконаного у вибухозахисному виконанні, яким виключається виникнення іскор.

В деяких випадках потрібне забезпечення нахилу для повітроводів, якщо потрібно видаляти водень, а також, де може спостерігатися значну кількість парів, що виділяються сірчаною кислотою.

Способи повітророзподілення

Подача лише певного повітряного об'єму часом є недостатнью дією. Необхідно його потрапляння в необхідних швидкостях і потрібної температури. Проектування систем кондиціювання у Львові, і не тільки, передбачає повітряну подачу за допомогою пристроїв роздачі, що діляться на різні види:

 • Соплові - необхідні для вентиляції басейнів. Забезпечують подачу з зон вгорі в нижні частини з утворенням подушки над водною поверхнею і зменшенням вологовиділень.
 • Вентиляційні решітки - використовуються для припливу свіжих і чистих потоків повітря, їх витяжки з приміщень за допомогою спеціальних систем життєзабезпечення.
 • Щілинні - необхідні в обладнанні повітряних завіс, що забезпечують високі швидкості повітря, велику дальність.
 • Матерчаті повітроводи - є економічним рішенням багатьох проблем, які виникають в системах розподілу повітря великих об'єктів.
 • Вихрові - застосовуються в приміщеннях, що мають високі стелі. Утворюються конусні потоки повітря вниз, доставляється чисте повітря в потрібні зони обслуговування.
 • Перфоровані повітроводи - альтернатива в якості притоків звичайним дифузорам і текстильним повітроводам. Важливі в якості функціонального декору.
 • Активні охолоджуючі балки - в основі функціонування принцип ежекції. Через спеціальний зазор можуть підключатися припливні повітроводи. Подача повітря здійснюється в камери з низьким тиском. Різниця тисків сприяє теплообміну.
 • Ламінарні - гарантують на виходах низькі швидкості повітря і його велика витрата. Місце використання - чисті приміщення, різні офіси, мед. установи.

Проектування систем кондиціювання повітря враховує дані повітророзподілення, які полягають в подачі повітря для зон роботи, забезпеченні необхідних швидкостей розподілення повітря в цих зонах.

Шумопоглинання

Установки вентиляції в більшості - генератори шумів. Практично завжди використовуються глушники шуму, що забезпечують його нерозповсюдження за стіни камер. В деяких випадках передбачається використання шумоглушників на заборі повітря.

Методи очищення повітря

Проектування систем кондиціювання враховує необхідність очищення від пилу повітря. Коли використовуються системи рециркуляції, то повинна передбачатися очищення і від вуглекислого газу.

Пилозахист забезпечується матерчатими фільтрами. Позбавлення від шкідливих домішок у витяжному повітрі забезпечується циклонами, електрофільтрами, в яких різниця потенціалів забезпечує осадження на них шкідливих газів від електричного зварювання, а також водяних або вугільних.

Проектування кондиціювання повітря

Потрібні температура і вологість забезпечуються системами, коли це не зробити вентиляцією і опаленням. Їх прийнято поділяти на дві групи:

 • Центральні - обробляється повітря централізовано для приміщень в вент. установках.
 • Зональні - забезпечують роздільне забезпечення параметрів для різних приміщень. Внутрішні пристрої бувають різними. Вони працюють або за пасивним, або за активним принципом дії.

Сьогодні найпопулярніші чиллер-фанкойл системи, охолоджуючі, осушуюючі і підігріваючі повітря. Вони можуть мати розводку з:

 • 3-4-х труб - для функціонування в режимах нагріву і охолодження.
 • 2-х труб - для роботи фанкойлів для нагріву або охолодження.

Це означає, що кондиціювання і опалення забезпечується безвентиляторними пристроями, тобто охолоджуючими балками, інфрачервоними панелями або ежекційними доводчиками.

Зональне кондиціювання реалізовується і охолоджуючими пристроями, в які випаровування фреону відбувається в повітроохолоджувачі-теплообміннику, наприклад, в спліт-системи або VRF- VRV системи, що мають один ККБ на кілька блоків. Проектування систем вентиляції, перш за все, забезпечує підбір найбільш раціональних холододжерел.

Джерела холоду в системах кондиціювання

Це можуть бути:

 • Чиллери - постачають охолоджену воду або рідини, в основі яких гліколі.
 • Блоки компресорно-конденсаторного виду - використовуються, коли випаровування фреону відбувається прямо в повітроохолоджувачах.
 • Централізоване районне холодопостачання - від єдиного холодоцентра розподіляється споживачам по мережах розподілу. Спосіб більше використовується за кордоном.

У міжсезоння в обробці повітря разом з охолодженням примусово можна застосовувати холодоносій, вільно охолоджений потоками повітря. Фрікулінг забезпечує відчутну економію енергії, коли немає потреби в чиллері.

Види чиллерів

Проектування систем кондиціювання передбачає використання різних чиллерів, в залежності від конкретних умов експлуатації майбутньої вентиляції. Умовний розподіл чиллерів наступний:

 • Парокомпресорні - функціонування в холодильному циклі: стискання холодоагента (СО2, фреон), тепловиділення при стисненні, його відведення в сухі градирні або охолодження повітря. В процесі холодоагент конденсується і надходить в теплові обмінники. При випаровуванні відбувається охолодження рідкого холодоносія. Використовуваний холодоагент впливає на ККД чиллера і забезпечення різних мінімальних температурних рівнів теплоносіїв.
 • Абсорційні - працюють на використанні енергії тепла з різних джерел, наприклад, гаряча вода, що надходить з тепломереж, теплостанцій, або газ. У них менше споживання електроенергії. Працюючі на газі забезпечують гарячу воду до 91 градусів. Це дозволяє її використання для підігріву ГВС, і для опалення.

Окреме проектування систем кондиціювання від опалення та вентиляції передбачає користування переважно місцевими системами, що не мають спочатку кондиціювання і вентиляції.

Вони можуть бути відсутніми і через помилки в проектуванні, а також після проведеної реконструкції діючих приміщень для іншого призначення.

Ціна на проектування систем вентиляції і кондиціювання

Проектування кондиціювання і вентиляції вимагає індивідуального розрахунку вартості, діапазон якої досить широкий. По іншим об'єктам - вже інші розцінки. Всі подробиці без проблем можна дізнатися безпосередньо в нашій компанії Теплософт.

Використання BIM в проектуванні

Виконуючи замовлення клієнтів з моделювання систем холодопостачання, кондиціювання та вентиляції, наші інженери застосовують програми BIM (MagiCAD), які забезпечують істотне зниження нестиковок з іншими системами і помилок. Саме тому проектування компанією Теплософт систем вентиляції - гарантія відсутності проблем у майбутньої експлуатації.

Етапи проектування систем кондиціювання

Проектування вентиляції, як будь-яких інших систем, вимагає коректного його виконання, оскільки від нього буде залежати якість і надійність роботи обладнання.

Етапами такої важливої операції, як проектування, є:

 • Виконання розрахунків обміну повітря.
 • Аеродинамічні підрахунки.
 • Підбір обладнання.
 • Визначення місця, де буде знаходитися вент. установка, повітроводи.
 • Облік роботи опалення / кондиціювання.
 • Виконання клімат-контролю.
 • Гарантія повітрообміну в різних приміщеннях, незалежно від того, яке призначення вони мають.
 • Підбір відповідних технічних рішень.
 • Знайомство з тех. документацією і виконання вимірів.
 • Визначення призначення приміщень.
 • Економічні, технічні розрахунки.
 • Розробка повноцінного проекту.
 • Узгодження документів в обов'язкових організаціях і установах.

Якщо необхідно проектування вентиляції та інших систем життєзабезпечення, звертайтеся до нас. Питання буде вирішене в обумовлені терміни з високою якістю виконання.

© Теплософт 2017–2019 Всі права захищені