Меню
+38 (067) 766 52 54
Пн-Пт: 9:00-18:00, Субота 10:00-15:00
Email: [email protected]
Вентиляція виробничих приміщень
поради і види вентустановок

Розрахунок безкоштовний

Працюємо також з ПДВ

Гарантія на роботи 3 роки

Отримайте
безкоштовну консультацію
від спеціаліста:

*Ваші данні повністю захищені і не будуть передані третій стороні
Реалізовані проекти
Монтаж витяжної системи вентиляції з відцентрованим вентилятором в м. Жовква
Монтаж витяжної системи вентиляції з відцентрованим вентилятором в м. Жовква
Монтаж вентиляції з витяжним відцентрованим вентилятором Salda KF T120 250-4 L3
Етапи робіт
1) Розрахунок
1) Розрахунок Розробляємо схему прокладання повітропроводів. Проводимо аеродинамічний розрахунок системи і підбираємо вентобладнання і комплектуючі, узгоджуємо вартість матеріалів.
2) Дата і час монтажу
2) Дата і час монтажу Узгоджуємо дату проведення монтажних робіт і термін їх виконання. Завозимо матеріал на об’єкт.
3) Монтажні роботи
3) Монтажні роботи Прокладаємо повітропроводи системи вентиляції, монтуємо вентустановку і автоматику, встановлюємо вентиляційні решітки.
4) Здача роботи
4) Здача роботи Проводимо пробний запуск вентустановки, перевіряємо повітрообмін в приміщеннях.

Вентиляція виробничих приміщень - як розрахувати її і для чого потрібна

Виробничий процес на підприємствах часто передбачає виділення різних шкідливосте та неприємних за запахом речовин. Оскільки це небезпечно для життя робітників, ці речовини слід ліквідовувати. За ліквідацію цих речовин відповідає виробнича вентиляція, яка забезпечує необхідний мікроклімат у приміщенні та роботу виробничого.

Вентиляція виробничих приміщень повинна забезпечити видалення відпрацьованих мас повітря (витяжна вентиляція), та обмін його на свіже очищене повітря (припливна вентиляція).

На етапі проектування вентиляції фабрики слід враховувати:

  • наявність небезпечних випарів;
  • надлишок температури;
  • наявність надлишку теплоти чи вологості;
  • наявність надлишку газовиділень.

Виробнича вентиляція має важливу відмінність від звичайних систем:

  • забезпечення не тільки якісних мікрокліматичних умов для працівників, але забезпечення проходження технологічних процесів на вищому рівні;
  • комфорт для будівельних конструкцій, що служить довговічністю експлуатації;
  • можливість використання осушувальних, зволожувальних вентиляційних систем.

Розрахунок систем виробничих приміщень

Для того, що правильно провести розрахунок вентиляції виробничого приміщення необхідно розглянути види виробничої вентиляції, адже від типу системи залежить спосіб розрахунку.

За методом циркуляції повітря поділяється розрізняють такі види вентиляції виробничих приміщень:

Природня вентиляція виробничих приміщень, це комплекс обміну повітря, яке циркуляцює за рахунок гравітаційних сил (залежить від різниці температур повітря всередині приміщення та ззовні). Для промислових об’єктів, даний тип вентиляції використовується рідко, адже продуктивність такої системи спостерігається на низькому рівні, оскільки швидкості повітря не великі, повітрообмін відбувається в малих об’ємах. Природня вентиляція виробничих приміщень в більшості використовується для допоміжних приміщень не великого об’єму, яка може бути організована встановлення решіток на зовнішніх стіна, влаштуванням віконних чи дверних отворів, влаштуванням дефлекторів та аераційних ліхтарів.
Штучна вентиляція –вентиляція, яка створює циркуляцію повітря за допомогою вентилятора. В більшості випадків на виробництві використовується штучна вентиляція, яка передбачає відведення небезпечних речовин, надлишків вологи, тепла та шкідливих газів. Штучна вентиляція дозволяє використовувати додаткові функції, які можуть бути необхідні під час проходження технологічного процесу – осушення, зволоження, фільтрацію повітря.

За місце дії поділяється є такі види виробничої вентиляції:

  • загальнообмінна, яка призначення для обміну повітря у всьому приміщенні виробничого цеху.
  • система місцевої вентиляції, яка використовується у випадку скупчення великої кількості шкідливостей в одному місці та встановлюється над технологічним обладнанням;
  • аварійна вентиляція використовують на промислових об’єктах для забезпечення безпечної ліквідації аварійних випадків, наприклад при великому викиді отруйних речовин в приміщення;

Якщо технологічний процес вимагає певних умов вологісного та температурного стану використовують кондиціонування повітря виробничого приміщення. Точний розрахунок вентиляції виробничого приміщення дає всі необхідні умови для правильного функціонування виробництва, робота системи повинна відповідати усіх вимогам законодавства.

Розрахунок вентиляції  виробничого приміщення включає вона в себе цілий ряд рішень:

  • перший важливим питання - це планування. І для цього необхідно врахувати кілька важливих умов: присутність в приміщеннях шкідливих випарів, загазованість і температурний режим;
  • не менш важливим питанням, є те що потрібно врахувати необхідні умови праці, а так само відштовхуватися від параметрів приміщення і його технічних характеристик.

На сьогоднішній день існує кілька способів, що дозволяють виконати розрахунок повітряного обміну в різних за призначенням приміщеннях. Оскільки розрахунок вентиляції виробничого приміщення є важкою задачею, слід звернути до спеціалістів компанії «Теплософт», які знайдуть рішення для будь-якого об’єктного завдання.  

До простих розрахунків визначення повітрообміну у приміщенні відносять:

  • за площею приміщень;
  • за кратністю повітрообміну;
  • згідно санітарних норм.

Як розрахувати вентиляцію виробничого приміщення за кратністю?

За кратністю розраховують за формулою:
L = k*S*H, [ м3/год ],
де L – кількість повітря (витрата ), м3/год;
k – кратність повітрообміну, яка вказується в нормативній літературі;
S, Н – розміри приміщення;

Приклад розрахунку вентиляції промислового приміщення за нормами:

Наприклад, нам необхідно розрахувати систему вентиляції цеху в якому працюють 50 людей.
Норма повітрообміну на одну людину становить n = 40 м3/год*люд.
Звідси, повітрообмін рівний: L = 50*40 = 2000 м3/год.

Якщо виробничий процес не створює в приміщенні виділенні шкідливих домішок у повітрі, можна провести розрахунок загальнообмінної вентиляції виробничих приміщень, який залежить від кількості людей, які знаходяться в приміщенні.

Оскільки  для промислових будівель установка вентиляції залежить від технологічного процесу, який буде відбуватись важливо виділити методи такі основні методи розрахунку:

  • за надлишками тепла;
  • за надлишками вологи;
  • за газовиділеннями.

Правильний розрахунок витяжної вентиляції промислових приміщень забезпечить необхідні умови комфорту під час технологічного процесу.

Види вентустановок

Правильно облаштований процес повітрообміну забезпечується за рахунок влаштування системи вентиляції виробничих приміщень такого типу, яка необхідна в даній промисловій споруді, в результаті чого буде забезпечуватись необхідний мікроклімат, який може забезпечити вентустановка.

Венустановки поділяються на:

  • набірні;
  • моноблочні.

Вентустановки набірні складаються з окремої компоновки обладнання – вентилятора, фільтрів, нагрівних установок (калорифера ), автоматизації системи та інших необхідних елементів. Таку систему слід облаштовувати в окремому приміщенні чи спеціально відведеній венткамері ( у випадку, якщо вентустановка мала за габаритами можна встановити за підшивною стелею. Моноблочна вентустановка розміщує усе необхідне обладнання в одному корпусі.

Вентустановки можна поділити на:

  • припливні вентустановки, які призначені для витіснення відпрацьованих повітряних мас через організовані отвори в будівлі;
  • витяжні вентустановки, які видаляють з приміщення забруднене повітря разом із частинками пилу, шкідливих речовин, надлишку тепла та ніших речовин;
  • припливно-витяжні вентустановки, призначення яких є створення циркуляції повітря промислового приміщення для створення усіх необхідних мікрокліматичних умов.

При необхідності можливе додаткове осушення, зволоження чи нагрівання.

Оскільки системи вентиляції виробничих приміщень споживають велику кількості енергії вживаються заходи щодо збільшення енергоефективності системи. До ефективного методу збереження енергії відносять використання в рекупераційних установок в системах вентиляції. Принцип рекуперації полягає у передачі теплоти витяжного повітря припливному повітрю за допомогою теплообмінника. При цьому використання енергії на нагрівання повітря значно знижується, що пояснюється збільшенням ККД установки.

Вплив вентилювання на технологію виробництва

Вентиляція промислового приміщення грає набагато важливішу роль, ніж вентиляція офісу та житлової квартири іншому. Головний акцент вентилювання полягає у комплексі всього обладнання, яке призначене для забезпечення безперебійного очищення повітря від токсичних і небезпечних речовин та циркуляцію повітряних мас, це призводить до збільшення продуктивності праці та якості виготовленої продукції.

5.0/5 (Оцінок - 42)
Дякуємо за Ваш голос!
Вибачте, Ви вже оцінили цей матеріал.

1️⃣ Яка вартість систем вентиляції для виробничих приміщень?

Вартість залежить від складності систем і площі приміщень.

2️⃣ Як ви робите розрахунок систем вентиляції для виробничих приміщень?

Розраховуємо необхідну потужність системи вентиляції, втрати тиску, діаметри повітропроводів, і підбираємо вентобладнання.

3️⃣ Які дані я отримаю після завершення розрахунку?

Після розрахунку Ви отримаєте: технічні креслення системи вентиляції, специфікацію матеріалів, кошторис на виконання робіт.

4️⃣ Ви займаєтесь тільки системами вентиляції?

Наша компанія займається монтажем таких систем: опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації.