Опалення різних об'єктів є важливим фактором забезпечення оптимального температурного мікроклімату. Хоча сучасний ринок пропонує для цих цілей різне опалювальне обладнання, твердопаливні котли залишаються затребуваними і в даний час.
Монтаж твердопаливного котла у Львові і Львівській області
Сучасному користувачеві не становить проблем вибір опалювальних систем, оскільки вони представлені в широкому асортименті. Але їм необхідні знання про типи пропонованих котлів та іншого обладнання. У багатьох наших співвітчизників після придбання агрегатів виникає потреба в такому вигляді послуг, як монтаж твердопаливного котла опалення.
Установка твердопаливного котла: спочатку розберемося з його типами
Спочатку необхідно розібратися з підбором твердопаливних котлів, точніше з їх типами, які використовуються сьогодні великою кількістю наших співвітчизників:
- Сталеві котли виготовляються з вогнетривкої сталі товщиною 3,4,5,6 мм і мають верхній чи нижній способи горіння. Ударостійкі, не особливо чутливі до температурних перепадів, легкі в обслуговуванні, мають прийнятну вартість. Установка твердопаливного котла зі сталі менш складна.
- Чавунні котли виготовляють литтям з матеріалів високої міцності. Із зростанням кількості секцій зростає і потужність агрегату. Відрізняються багатьма достоїнствами, зокрема, високим ККД, тривалим терміном служби, стійкістю до процесів корозії.
- Піролізні котли працюють на деревині, мають дві камери для згоряння палива: для первинного горіння і догорання отриманого синтез-газу. На закладці палива працює близько 6-10 годин. Монтаж твердопаливного котла у Львові проблем не викликає.
- Пелетні котли функціонують на гранульованій або пресованій деревині, тобто на спеціальних пеллетах. Головний плюс - можливість завантажувати ці пелети в сховище на весь сезон. Подальший процес здійснюється в автоматичному режимі.
- Котли тривалого горіння працюють на різних видах палива. Одна закладка дров горить 12-48 годин, оскільки використовується особлива конструкція камери згоряння. Практично не має недоліків.
Після того, як вибрали котел, треба вибирати матеріал для монтажу твердопаливного котла, який буде використовуватися. Ось і основні комплектуючі для установки твердопаливного котла:
- Буферна ємність - це бак, який виступає в ролі теплового акумулятора води. Використовується для врівноваження температурного перепаду в котлах при експлуатації, а тому установка твердопаливного котла в будинку вимагає її використання.
- Крани - водопровідні пристрої, що застосовуються як запірна арматура в опалювальних системах. Установка твердопаливного котла у Львові, Києві, Україні та й в принципі будь де не може здійснюватися без кранів.
- Циркуляційний насос є гідравлічним пристроєм, що входять до складу опалювальних систем. Примусово транспортують теплоносії по замкнутим контурам.
- Розширювальний бак - герметична ємність зі сталі. Служить для врівноваження тиску в системах, що підвищується при нагріванні теплоносія.
- Група безпеки забезпечує оптимальну керованість температури в твердопаливних котлах. Вона позбавляє користувача від постійного контролю функціонування опалювального обладнання.
Хочемо також додати, що для різних типів котлів можуть використовуватися автоматика і комплектуючі різного типу, будь то насосні групи або гідрострілка і т.д.
Монтаж твердопаливної котельні
Монтаж твердопаливного котла повинен здійснюватися з обов'язковим дотриманням послідовності операцій і тоді його подальша експлуатація буде безпечною:
- Для котельні необхідно окреме приміщення не менше 7-ми кв. метрів.
- Обов'язкова наявність припливної вентиляції.
- Підлога покривається негорючим матеріалом.
- Між котлом і стіною - не менше ніж півметра.
- Димохід повинен відповідати потужності.
Установка твердопаливного котла зазвичай здійснюється в кілька етапів, які полягають в певній послідовності виконання монтажних робіт:
- Місце для котла заливається стяжкою з бетону. Її товщина - не менше 7-ми сантиметрів. Котел з підлогою щільно стикається.
- З установкою котла поєднується підключення буферної ємності, обсяг якої залежить від потужності. Ємність необхідна для зниження витрати палива, акумуляції тепла і захисту агрегату від програвав.
- При установці енергозалежних котлів продумується їх підключення до мережі.
- Обов'язковим є наявність димоходу, що відповідає нормативам і вимогам експлуатації і безпеки.
- Здійснюваний монтаж твердопаливної котельні передбачає і забезпечення захисту опалювальних систем від надлишкового тиску і сифонного дренажу.
Всього перерахованого слідують і наші фахівці, які мають необхідні теоретичні знання і практичні навички. Вони також визначають розміри капіталовкладень замовників. Для точного розрахунку ваших витрат буде необхідний розрахунок кошторису і деталізований план, що дозволить зрозуміти, які витрати чекають вас в майбутньому.