Меню
+38 (067) 766 52 54
Пн-Пт: 9:00-18:00, Субота 10:00-15:00
Email: [email protected]
Схеми монтажу побутових кондиціонерів
8 найпопулярніших способів

Розрахунок безкоштовний

Працюємо також з ПДВ

Великий вибір виробників

Отримайте
безкоштовну консультацію
від спеціаліста:

*Ваші данні повністю захищені і не будуть передані третій стороні

 Основні схеми монтажу побутових кондиціонерів

Схема № 1. Місця розташування блоків: ліва стіна - внутрішніх, під вікном - зовнішніх.

Установка блоків за схемою вважається одним з поширених способів. Внутрішні блоки розташовують на стінах, які є дотичними з фасадними. Зовні під вікнами вішають зовнішні модулі. Послідовність зручна з тієї причини, що як установка, так і процес обслуговування відрізняється простотою. Вони створюються спрямовані повітряні потоки паралельно вікнам. Але жодним чином не зачіпають ті зони, в яких знаходяться постійно люди. Слід пам'ятати: коли блок всередині розташовується на лівій стіні, то не виходить його максимальне наближення до кутів кімнат, оскільки при цій схемі буде потрібно вивертання комунікаційних хвостів. Коли до монтажу обладнання вдаються разом з виконанням ремонту, то рекомендується укладання комунікацій в стіни шляхом виштроблення заглиблень. При монтажі після здійсненого ремонту прокладені магістралі прикриваються декоративними комплектуючими.

Схема № 2. Місця розташування установки блоків: між вікнами - внутрішніх, під вікном зліва - зовнішніх.

Варіант монтажу за цією схемою відрізняється плюсами, суть яких в тому, що потоки повітря від кліматичних агрегатів розподіляються в рівномірними ступенями. Цим гарантуються однорідний температурний мікроклімат в будь-якій частині кімнати. Для установки блоків всередині необхідна достатня ширина міжвіконних стінних прорізів і відсутність штор. Схему пропонують використовувати у випадках, коли центральні зони приміщень не використовуються для частого перебування в них людей, оскільки звідси будуть направлятися охолоджені потоки повітря. Модулі при такому монтажному розкладі підвішуються під вікнами. Вигоди поширеної схеми в цих випадках полягають і в тому, що дуже зручним є обслуговування кліматичних агрегатів.

Схема № 3. Місця розташування блоків: права стіна - внутрішніх, під вікном - зовнішніх.

Схема часто практикується, оскільки забезпечується зручна експлуатація кондиціонерів з привабливою ефективністю. На стінах, сусідніх з фасадними стінами, розташовуються внутрішні блоки. Зовнішнім блокам вибираються місця під вікнами. Досить просто виконуються всі монтажні роботи. Також просто і обслуговується потім обладнання. Модулі, які встановлені всередині, створюють потоки вздовж вікон. Вони практично не зачіпають зони, де люди перебувають постійно. Це виключає простудні захворювання. Комунікації, які з'єднують блоки, розташовуються в виштробленних поглибленнях в стінах. Але це можливо переважно тоді, коли роботи по встановленню обладнання виконуються разом з ремонтом. В інших випадках для прикриття магістралей підійдуть декоративні короби.

Схема № 4. Місця розташування блоків: ліва стіна - внутрішніх, поруч з балконом - зовнішніх.

Для підвішування внутрішніх блоків також використовуються стіни, що відрізняються примиканням до фасадних. Зручності полягають в спрямованості повітряних потоків уздовж прорізів вікон, практично не впливаючи на зони, в яких люди або персонал знаходяться постійно. Міжблочні комунікаційні складові укладаються в стіни, в яких підготовлені канавки. Так робиться при одночасному монтажі з виконуваним ремонтом. Після завершився ремонту комунікації прикрити можна коробами в декоративному виконанні. Розташування пристроїв біля балконів з'являється плюс, що полягає в тому, що вони не закривають види з вікон. Тонкість моменту в наступному: балкони повинні мати вікна, що відчиняються з торців, або бути не заскленими. Все ж ймовірність потреби в послугах промислових альпіністів залишається високою в усіх випадках. Ліва стіна в якості місця для блоку виключає близьке наближення до кута, оскільки доводиться вивертати хвости обладнання.

Схема № 4а. Місця розташування блоків: права стіна - внутрішніх, поруч з балконом - зовнішніх.

Дотична з фасадною стіна використовується для монтажу внутрішнього модуля. Виконується він без проблем, оскільки відрізняється простим виконанням. Легко його буде і обслуговувати при майбутній експлуатації. Від даного блоку повітряні потоки рухаються вздовж вікон, не потрапляючи в місця, де найчастіше перебувають люди. Естетичність монтажних робіт забезпечується: якщо не завершений ремонт - розташуванням міжблочних комунікацій в виштробленних в стінах заглибленнях, після закінчення ремонтних робіт в приміщеннях - їх прикриттям декоративними коробами. Люди не відчувають незручностей від обмеження видів з вікон, оскільки зовнішні модулі висять поруч з балконами. Для обслуговування кондиціонерів в такому випадку підходять незасклені балкони і обладнані вікнами, відкривання яких здійснюється з торця. При відсутності цих умов установка блоків виконується промисловими альпіністами.

Схема № 5. Місця розташування блоків: права стіна - внутрішніх, огородження балкона - зовнішніх.

З метою пошуку кращого місця для внутрішнього блоку вибирають стіни, що примикають до фасадних. Цим майстри забезпечують простий монтаж кондиціонерів і полегшують їхнє майбутнє профілактичне обслуговування. У таких випадках вдається спрямовувати повітря уздовж вікон, залишаючи без впливу ті зони, які використовуються людьми найчастіше, що виключає захворювання застудою. Монтажні роботи оптимальніше всього виконувати разом з ремонтними, оскільки є можливість заховати в стіни міжблочні комунікації. Для цього спеціальним інструментом робляться поглиблення. При відсутності такої можливості укладені комунікації доведеться ховати під декоративні короби. В разі монтажу кондиціонера та захисного засобу не будуть загороджуватись види з вікон. Балкони повинні бути незасклені або мати вікна, які відкриваються з торців. Це необхідно, щоб не запрошувати альпіністів, послуги яких виливаються в копієчку. Перед установкою слід переконатися в надійності огороджень на балконах.

Схема № 6. Місця розташування блоків: права стіна - внутрішніх, огородження балкона - зовнішніх.

З практики випливає, що схема з використанням наявних балконів, має досить високу ефективність. Для такої установки кліматичного обладнання можуть підходити і лоджії. Усередині монтаж блоків здійснюється на стінах, які стикаються з фасадними. Повітряні потоки, що направляються в таких випадках паралельно віконних прорізів, виключають негативні впливи на людину, оскільки ніколи не потрапляють туди, де найчастіше розташовуються люди. При одночасному монтажі з ремонтними роботами в приміщення укладання міжблочних комунікацій традиційно здійснюється в спеціальні канавки, штробіння яких для фахівців - не проблема. В інших випадках вони ховаються під коробами, які відрізняються декоративною обробкою. На балконах траси можуть ховатися під обшивкою. Балкони повинні мати надійне огородження.

Схема № 6а. Місця розташування блоків: ліва стіна - внутрішніх, огородження балкона - зовнішніх.

Користувачі відзначають зручність і ефективність таких схем монтажу кліматичного обладнання, що підходять для балконів з надійною огорожею, і для лоджій, які популярні в житловому будівництві. Традиційним є розташування модулів в приміщеннях, для яких вибираються стіни з примиканням до фасадних. Більшість замовників прагнуть встановити кондиціонери в період здійснення ремонтних робіт. Завдяки цьому вдається зробити невидимими міжблочні комунікації, не вдаючись до використання декоративних коробів, використовуваних в інших випадках. Ця схема виключає перекриття оглядів з вікон, оскільки з приміщень зовнішні модулі майже не видно. Від її використання виграють всі і в процесі установки, і при подальшій експлуатації.

5.0/5 (Оцінок - 40)
Дякуємо за Ваш голос!
Вибачте, Ви вже оцінили цей матеріал.

1️⃣ Які є варіанти розміщення внутрішнього блока?

Внутрішній блок потрібно розміщати так, щоб потік повітря від кондиціонеру не попадав на людей.

2️⃣ Які є варіанти розміщення зовнішнього блоків?

Зовнішній блок переважно розміщують під вікном.