Серед розмаїття варіантів опалення приміщень популярними стали системи теплої підлоги, які знаходять застосування практично скрізь, де людина відчуває потребу в створенні комфортних умов існування.
Монтаж теплої підлоги під плитку у Львові і Львівській області: що потрібно знати?
Популярне нині укладання теплої підлоги під плитку є проведення електрокабеля під підлогове плиткове покриття. Підключають його через терморегулятори до побутової електромережі. Обігрів вважається найбільш ефективним і витратним за потреби електроенергії.
Монтаж електрокабеля можливий практично у всіх приміщеннях. Все залежить від потреб споживачів і типу покриття підлоги, яке не надто сильно обмежує в діях. І фахівці, і численні користувачі вважають монтаж теплої підлоги під плитку з кераміки ідеальним способом.
Встановлення теплої підлоги під плитку: трохи про покриття та його особливості
Плитку для підлоги відрізняє те, що вона сама по собі є холодним матеріалом, який не сприяє теплу в приміщенні. Розумно, звичайно ж, забезпечити її підігрівання.
Під використання теплої підлоги відмінними варіантами є підлогові покриття, виконані з керамічної плитки, натурального каменю або керамограніта. Всі вони відрізняються міцністю, гігієнічністю, естетичністю, легкістю в прибиранні і екологічністю. Ванні кімнати і туалети, кухні і коридори, балкони і лоджії - це місця, де, як не можна краще, може використовуватися установка теплих підлог під плитку.
Питання низької температури такого покриття вирішується сьогодні досить просто. Оскільки перелічені матеріали мають високу теплопровідність, то вони є місцем з найбільш відчутним теплом, яке виходить від електрокабелів. Відмітна особливість - швидке нагрівання і така ж швидка віддача тепла.
Всі недоліки підлог з керамічної плитки, тобто холодна підлога, вологість в ванних і туалетах, вирішує укладання теплих підлог під плитку. Після її здійснення користувачі відчувають себе комфортно і затишно. До речі, проблема не вирішується використанням обігрівача. Нагріті повітряні потоки, як відомо, спрямовуються вгору і лише після охолодження - повертаються вниз. Температурна різниця між верхніми і нижніми точками при такому розкладі може дорівнювати близько 7-10 градусів.
Укладання теплої підлоги під плитку: переваги
Виконуючи монтаж теплої підлоги під плитку у Львові, та й в будь-якому іншому населеному місці, замовники роблять вибір у бік його електричного типу, оскільки він відрізняється рядом позитивних моментів від свого водяного «побратима».
Вони полягають тим, що:
- Відсутня прив'язка до основних систем опалення.
- Практично не виникає потреба в додатковій стяжці. Вистачає звичайного вирівнюючого шару, що не перевищує 30 мм.
- Не потрібно багато комплектуючих і додаткових місць.
- Розрахунок і монтаж такої підлоги простий. Для їх здійснення необхідно набагато менше часу.
- Є багато можливостей для налаштувань і регулювання.
- При виході з ладу нагрівальних проводів ніяка вода не потрапить до сусідів або в фундамент.
- Коли виконана укладка кабелю, що гріє під плитку, приміщення отримує оптимальний мікроклімат. Ноги людини будуть перебувати в теплі, а, значить, пропадає загроза захворювань від протягів, так, власне і його загальне самопочуття поліпшується значно.
Вибір теплої електропідлоги
Якщо перераховані вище факти стали вирішальними, то Ви може замовити у нас монтаж теплої підлоги під плитку. Вибір будемо разом здійснювати з таких видів:
- Нагрівальний кабель.
Кабель визнаний оптимальним рішенням в облаштуванні таким систем опалення. Монтажні роботи прості. Спочатку готується поверхня. На неї кабель укладають змійкою. Для фіксації використовуються затиски або монтажні піни.
Підготовка поверхні полягає в прокладанні по ній теплової ізоляції, що має відбивач, який забезпечує прямування тепла не в підлоги, а в приміщення. Далі установка теплої підлоги під плитку у Львові, Києві, власне, в будь-яких населених пунктах, продовжується розміщенням датчиків на розрахункових місцях і обладнанням фінішного покриття.
Уникнути мінуса, що полягає в потребі захисту кабелю спеціальним шаром стяжки, на думку окремих майстрів, можна його укладанням в клейові шари. Однак більшість не рекомендує користуватися подібною технологією, оскільки:
- Клей має набагато більшу ціну, ніж стяжка.
- При потребі згодом замінити плиткове покриття або його частину, можна завдати шкоди нагрівальним проводам.
Укладання кабелю, що гріє під плитку дуже зручна. Не виникає проблем з обходом перешкод, наприклад, унітазів. Правда, потрібні кваліфіковані розрахунки протяжності проводів, але її надають в будь-якому магазині. Встановлення теплої підлоги під плитку в такому випадку не надає труднощів.
- Нагрівальний мат.
Укладання теплої підлоги під плитку у Львові і по країні успішно виконується і з використанням таких матів. Вони є нагрівальними кабелями, попередньо підготовленими до монтажу.
У заводських умовах вони закріплюються на монтажній сітці і поставляються в рулонах. Потреба в будь-яких розрахунках при цьому відпадає, оскільки ринок пропонує термомати вже відомої потужності. Монтаж теплої підлоги під плитку вимагає від монтажникам виконати укладення і підключення.
Нанесення клею здійснюється прямо на ці мати з подальшим укладанням плитки. При бажанні мати перестраховку при заміні плитки мати заливаються шаром самовирівнюючого розчину близько 3-4 мм по товщині. Це робиться за бажанням замовника, оскільки виробником вимога не ставиться.
Виконане таким чином укладання теплої підлоги під плитку забезпечує прекрасне вирішення питання облаштування такого типу обігріву приміщень.
- Плівкова тепла підлога
Встановлення теплої підлоги під плитку може здійснюватися і застосуванням плівкових теплих підлог, які мають й іншу назву. Їх також називають інфрачервоними.
Початкові розробки плівок здійснювалися для того, щоб вони розташовувалися під ламінатом, лінолеумом, подібними сухими сумішами або просто під килимами. В такому випадку можлива установка теплих підлог під плитку спеціальним мокрим способом. Правда, знадобиться серйозно підготовлена поверхня, що має рівну жорстку основу і шар гідроізоляції, який поверх плівки виконується з полімерів, а також поширеного гіпсокартону.