-
1
Особливості облаштування та вимоги до котельні.
-
2
Яка має бути площа і т.п.
-
3
Де має бути розташована котельня.
Індивідуальне опалення для приватного будинку передбачає встановлення власного джерела тепла. Деякі з них можна встановити безпосередньо у приміщенні (наприклад, газовий котел на кухні), інші потребують облаштування окремого приміщення – паливної або котельні. В цьому приміщенні монтують котел, бойлер для гарячої води, буферні ємності та інше додаткове устаткування. Для правильного підбору та розміщення обладнання необхідний проект котельні у приватному будинку, габарити та вимоги до облаштування котельні відрізнятимуться залежно від виду обладнання, типу паливних матеріалів тощо.
Проект котельні у приватному будинку: особливості облаштування та вимоги
Окреме приміщення для установки опалювального обладнання в паливній (котельні) – необхідне у таких випадках:
-
1Будинок обігрівають автономною опалювальною системою з котлом.
-
2Для опалення використовують твердопаливний чи газовий котел потужністю понад 30 кВт, або обладнання інших типів.
Також у паливній (котельні) можна встановити:
- електричний або газовий котел потужністю до 30 кВт з метою підвищенні рівня безпеки та покращення естетичного вигляду житла;
- електричний або газовий водонагрівач;
- буферні ємності;
- циркуляційні насоси;
- водоочисне обладнання: фільтри та очисні установки;
- електрощитове обладнання;
- систему автоматизації.
Таким чином, котельне приміщення виконує не тільки технологічну і захисну роль в разі виникнення аварійної ситуації, а й естетичну, адже усі комунікації приховані від сторонніх і не створюють візуального «шуму» в системі. Однак, дуже важливо, щоб проектування котельні у приватному будинку виконували кваліфіковані спеціалісти компанії Теплософт, які дотримуються всіх вимог та правил спорудження і облаштування таких приміщень.
Площа і технічні вимоги до котельні у приватному будинку
Розміри котельні у приватному будинку залежать від таких факторів:
- вид і розміри джерела тепла (щоб був вільний доступ з усіх сторін для технічного і сервісного обслуговування);
- кількість обладнання, яке планують встановлювати: котел, водонагрівач, очисна установка для води, електричний щиток, автоматизація тощо;
- місце для зберігання паливних матеріалів (дрова, пелети) знадобиться для твердопаливних котлів;
При цьому, мінімальна площа котельні повинна складати 8 м², а мінімальна висота стелі – 2,5 м. Окрім мінімальної площі котельні у приватному будинку, є й інші технічні вимоги:
- Стіни котельного та житлового приміщення не повинні бути суміжними.
- Мінімальний об’єм котельні – 15 м³.
- Наявність вентиляції: обладнання для притоку свіжого повітря з вулиці і витяжки.
- Наявність вікон: вони будуть природним джерелом освітлення та додатковим способом вентиляції.
- Для котлів великої потужності площа котельні розраховується: мінімально 8 м кв плюс 0,2 м² на кожен кВт потужності джерела тепла.
- Треба передбачити двері на вулицю, стіни із пожежостійких матеріалів.
- Житловий будинок і котельне приміщення обов’язково мають різний (не спільний) фундамент.
Також є низка вимог щодо розміщення джерел тепла в котельному приміщенні, які залежать від виду обладнання. Так, монтаж котельні з твердопаливним котлом має передбачати відстань мінімум 2 метри від передньої стінки котла до вхідних дверей, а відстань до найближчої стіни чи іншого устаткування – мінімум 1 метр.
Вид опалення приватного будинку безпосередньо впливає на мінімальні розміри котельні, вимоги щодо її облаштування.
Розташування котельні у приватному будинку
Монтаж опалення, зокрема джерела тепла, можливий як безпосередньо у будинку, так і в окремому котельному приміщенні. Так, електричний котел можна встановити:
Газові котли невеликої потужності можна встановлювати в будинку, а от обладнання потужністю понад 30 кВт, твердопаливні котли і установка теплового насоса потребують спеціального приміщення.
Отже, для розміщення котельні в домі є такі варіанти:
-
1Окреме приміщення на першому поверсі (бажано з окремим виходом на вулицю), цокольне приміщення чи підвал для електричного або газового обладнання;
-
2Окрема будівля на власному фундаменті, стін, якої не прилягають до будинку, для твердопаливних агрегатів і газових котлів потужністю понад 30 кВт.
Проект газової котельні для приватного будинку чи котельного приміщення для інших генераторів тепла краще робити ще на етапі проектування дому. Тоді можна врахувати та виконати всі вимоги щодо спорудження, які зумовлені технічними нюансами та технікою безпеки.
Проте, часто до спорудження котельні вдаються під час модернізації опалювальної системи у введених в експлуатацію будівлях. В такому разі спеціалісти виходять з уже наявних умов. Фахівці компанії Teplosoft розробляють проекти котелень для приватних будинків різної складності з урахуванням усіх вимог, а також проводять підбір, монтаж та сервісне обслуговування обладнання, щоб у вашій оселі було тепло і безпечно.