-
1
Складові частини кондиціонерів
-
2
Як працює кондиціонер в режимі на "обігрів"
-
3
Як працює кондиціонер в режимі на "охолодження"
-
4
Особливості вибору
У чому полягає принцип роботи кондиціонера
Напевно, більшість з нас замислювалися, як працює кондиціонер? Як цей агрегат «примудряється» забезпечувати необхідний температурний мікроклімат в самих різних приміщеннях, створюючи затишок і комфорт для людини.
Наше завдання в статті є розібратися в принципі роботи кліматичних пристроїв, щоб користувачі мали уявлення про нього. В якості найпростішого прикладу можна згадати досвід, проведений в школі при вивченні фізики.
На руку проливається трішки одеколону або спирту і їй відразу стає холодно. Пояснюється цей факт швидким випаровуванням рідини. Складніше відчути зворотний процес, оскільки волога над каструлею, яка кипить, разом з конденсацією на руці ще й швидко випаровується. В основі функціонування всіх кондиціонерів лежить властивість рідин поглинати тепло при випарних процесах, а при конденсаційних - виділяти.
Складові частини сучасних кондиціонерів
Зрозуміти принцип функціонування кліматичного агрегату можна тільки тоді, коли отримано уявлення про вузли, що складають пристрій кондиціювання. Зупинимося на основних з них:
-
1Компресор - вузол, в який направляється холодоагент, що знаходиться в газовому стані і має низький тиск. Його функція - стискати фреон з первинним тиском близько 5-ти атмосфер, підвищуючи його в кілька разів. При цьому спостерігається температура на рівні 70-90 град.
-
2Конденсатор - це радіатор, на який покладено конденсація холодоагенту. Він знаходиться в зовнішніх блоках. З компресорів стислий холодоагент спрямовується в конденсатори, які обвіюються повітряними потоками з температурою, яка не перевищує аналогічний показник холодоагенту. Відбувається стиснення фреону і виділення тепла при конденсації. Вентилятори видувають нагріте повітря назовні.
-
3Дроселюючий пристрій є терморегулювальним клапаном або капілярною трубкою. Холодоагент температурою менше на 10-20 град., одержуваний при конденсації, протікає через трубки з поступовим охолодженням і розрядженням, отримуючи початковий тиск.
-
4Радіатор внутрішнього блоку - в ньому випаровується фреон зниженого тиску. Після проходу через вузол він трансформується в газоподібний стан, поглинає тепло повітря, яке протікає через камеру. Саме такий потік охолоджує повітря, для чого використовується вентилятор. Компресор стискає газоподібний холодоагент. В процесі роботи цикли повторюються багато разів.
Перераховані вузли з'єднуються трубами з міді, що створюють холодильний контур, заповнений фреоном в суміші з компресорним маслом, що циркулює в ньому.
Принцип роботи кондиціонера на обігрів
Люди все більше пристрої кондиціювання використовують для охолодження самих різних приміщень, часом навіть не уявляючи, що ними можна і обігрівати квартири, будинки, офіси в міжсезоння, тобто навесні або восени, коли основне опалення вже відключається або ще не включається.
Зараз розповімо, як працює кондиціонер на обігрів, і все стане на свої місця, а користувачі зрозуміють подвійні вигоди використання кліматичного обладнання.
Для розуміння основи, що забезпечує принцип роботи кондиціонера на обігрів, треба уявити, що з настанням холодів радіатори (всередині і зовні) міняються місцями. В такому випадку тепле повітря, яке в літній час прямує в атмосферу, в холодну пору буде повертатися назад в приміщення, створюючи в ньому теплий мікроклімат.
Однак це лише умовне уявлення. Насправді до подібної процедури вдаватися не доводиться, і міняти місцями обмінники не потрібно. Використовується спеціальна реверсна технологія, в якій застосовується 4-ходовий клапан, що дозволяє змінювати напрямок, по якому рухається фреон.
Мінімум температури, яка дозволяє кондиціонеру виконувати обігрів, має діапазон -10-15 град. Окремі виробники випускають моделі, для яких такий показник доходить до -25 градусів.
Треба розповісти споживачам ще і той факт, що кондиціонер в якості нагрівача повітря - надзвичайно вигідний агрегат. Посудіть: споживши кіловат електричної енергії, в приміщення приносить близько трьох кіловат тепла. Зручно і те, що повітря не пересушується.
Принцип роботи кондиціонера на охолодження
Ось і підійшли до розбору, як працює кондиціонер на охолодження, тобто ознайомлення з традиційним його призначенням в розумінні багатьох співвітчизників. При функціонуванні кліматичного обладнання для охолодження повітря відбувається випаровування холодоагенту в теплових обмінниках внутрішніх блоків, а конденсація - зовнішніх.
Таким чином, забезпечується перенесення тепла з однієї в іншу середу, в залежності від того, який напрямок вибирає користувач: бажає охолодити або нагріти повітря в своїй оселі або офісі. У цьому - весь принцип роботи кондиціонера на охолодження.
Будь-який кондиціонер, незалежно від марки і моделі, являє собою герметичний контур, який завдяки зміні тиску холодоагенту, що в ньому циркулює, має здатність виконувати регулювання температури повітря.
Деякі особливості вибору, монтажу та використання пристроїв кондиціювання
Отримавши знання щодо роботи кондиціонера, які ніколи не будуть зайвими, треба мати уявлення про його експлуатацію, оскільки від цього залежить ефективність роботи. На це впливає і установка кондиціонера, яка належним чином виконується нашими фахівцями компанії Теплософт.
Будь-яка побутова техніка вимагає певного догляду і обслуговування кондиціонерів не виключення. Кондиціонери в цьому плані також повинні обслуговуватися належним чином, особливо потребуючи правильному догляді і регулярному чищенні. Фільтри повинні завжди бути чистими.
Проблемою при експлуатації є неповне та несвоєчасне перетворення фреону в газоподібний стан. При цьому на компресорний вхід може потрапляти негорюча рідина. Може трапитись гідравлічний удар, що приводить до виходу з ладу компресора.
Щоб проблеми не спливали в процесі експлуатації, необхідний максимально правильний вибір кліматичного обладнання для кожного конкретного випадку. Помічниками в цьому стають наші фахівці, що забезпечують і подальшу установку, при якій ціна на монтаж кондиціонера є демократичною. Звертайтеся до нас, всі проблеми знайдуть ефективне рішення.