Меню
+38 (067) 766 52 54
Пн-Пт: 9:00-18:00, Субота 10:00-15:00
Email: teplosoft.com.ua@gmail.com
Септик для приватного будинку - бетонні кільця або пластиковий резервуар?
 • 1
 • 2
 • 3

Облаштування каналізації у приватному будинку неможливе без встановлення септика – резервуару для збирання стічних вод. Є кілька технологій спорудження цих очисних конструкцій, але найпростіші в монтажі пластикові септики або бетонні кільця. Обидва види мають плюси та мінуси, а також особливості установки. Щоб вибрати, який септик найкращий: бетонний або пластиковий, потрібно розібратися у всіх нюансах. Тому розглянемо характеристики обох видів резервуарів для стоків.

Будинок з септиком у Львові

Септик для приватного будинку: бетонні кільця чи пластиковий резервуар?

Перші септики, які почали використовувати для очищення стоків, були виготовлені із підручних матеріалів: цегли, старих металевих бочок. Бетонні резервуари з'явилися набагато пізніше, але дуже швидко стали одним із найпопулярніших рішень.

З розвитком технологій виробництва виробів із полімерних матеріалів, на ринку з'явилися пластикові септики. З того часу під час облаштування каналізації власники приватних будинків та дач стоять перед вибором: який септик найкраще для постійного проживання, а який – для дачі, з яких матеріалів вибрати резервуар для стічних вод.

Септик з бетонних кілець: плюси та мінуси

Бетонні септики - це, як правило, двокамерні резервуари:

 • 1
  Перший – для чорнового очищення: від твердих відходів та інших забруднень. У ньому є дно, яке перешкоджає попаданню стічних вод у ґрунт.
 • 2
  Другий призначений для доочищення стоків за допомогою спеціальних препаратів. Дна цього резервуару немає: після двох етапів очищення вода потрапляє в грунт.
   

До переваг септиків з бетону належить:

 • Простий монтаж: конструкцію збирають із готових залізобетонних кілець, кола для дна та кола з отвором під ревізійний люк нагорі.
 • Енергетична незалежність: такі резервуари не вимагають підключення електромережі (труби каналізації потрібно укладати з ухилом), їх можна використовувати на дачних ділянках, де мешканці є не постійно.
 • Очищення від твердих відходів, що накопичилися, потрібно не часто – один раз на 2-3 роки.
ВАЖЛИВО! Обслуговування септика з бетону раз на кілька років можливе в тому випадку, якщо на етапі проектування було враховано всі нюанси. Так необхідний обсяг септика – це фактичний обсяг резервуара. Потрібно враховувати, що 20-30% займатимуть тверді відходи, а також труба, яка з'єднує дві камери, розташована нижче за верхній рівень. Тобто, ви використовуватимете лише 60-70% фактичного обсягу резервуару.
Як обслуговувати септики

Септик з бетоних кілеця у Львові і по всій Україні

До недоліків каналізаційних септиків із бетонних кілець рахують:

 • Порушення герметичності з часом;
 • "Замиленість": на дні другого резервуара може утворитися плівка, яка не пропускає воду;
 • Необхідність використання спеціальної техніки під час встановлення (вона не завжди може розміститися на ділянці»);
 • Далеко не на всіх видах ґрунту такі конструкції працюють якісно: на глині, яка воду не пропускає, септик не працюватиме.

Хоча септик для приватного будинку з бетонних кілець залишається серед популярних, потрібно враховувати всі мінуси таких конструкцій.

Полімерні септики – сучасні резервуари для стоків

Резервуари для стічних вод із пластику – найсучасніше рішення, яке значно полегшує монтаж каналізації у приватних будинках та на дачах. Хоча пластикові септики з'явилися недавно, сотні користувачів вже встигли оцінити їхні переваги. Візуально конструкція схожа на споруди з бетонних кілець, вона має багато відмінностей.

Септик з пластику у приватному будинку

Пластиковий септик має плюси та мінуси, їх обов'язково потрібно враховувати при виборі та монтажі. І так, до переваг відносяться:

 • Герметичність
 • Стійкість до дії агресивних речовин;
 • Стійкість до корозії;
 • Довговічність;
 • Доступна ціна;
 • Ефективне очищення каналізаційних стоків.
УВАГА! Пластикові резервуари для стоків виготовляють із різних видів полімерів: поліпропілену, склопластику, поліетилену. Не всі ці матеріали однаково добрі. Наприклад, поліетиленові вироби досить крихкі, вимагають акуратного монтажу та використання, інакше – можливе порушення герметичності резервуару та витік стічних вод у ґрунт.

Серед недоліків пластикових утилізаторів стоків варто відзначити:

 • Встановлення: хоча резервуари є досить легкими і не потребують використання спецтехніки, монтаж потрібно проводити акуратно, щоб їх не пошкодити. Також через невелику вагу септик можуть виштовхувати назовні ґрунтові води – варто передбачити наявність достатньої ваги.
 • Енергозалежність: у багатьох випадках може знадобитися підключення до електромережі.

Вибір пластикового септика лише на перший погляд здається простим завданням. Насправді потрібно враховувати багато факторів: частоту використання (постійно або іноді), обсяг, вид матеріалу, метод монтажу, особливості грунту і грунтових вод. Допомогти в цій справі можуть фахівці компанії Теплософт.

Що краще: бетонні кільця чи септик із пластику?

Обидва види резервуарів мають переваги та недоліки, а також особливості використання, тому однозначної відповіді на запитання «що краще?» - Немає. У кожному випадку фахівці компанії Teplosoft враховують всі фактори. Ми допоможемо вам спроектувати надійну та довговічну каналізаційну систему, підберемо все необхідне обладнання, проведемо якісний монтаж.