-
1
Критерії вибору рушникосушки по габаритам
-
2
Які є види рушникосушок
-
3
ТОП виробників рушникосушок
Рушникосушка здається другорядною деталлю у ванній кімнаті тільки до тих пір, коли банні рушники через неякісне просушування набувають неприємного запаху, а в приміщенні через велику вологість з'являється цвіль або грибок. В такий момент багато хто замислюється про те, як правильно вибрати рушникосушку, щоб вирішити свої проблеми. Але краще задаватися цим питанням ще на етапі ремонту ванної кімнати, коли проводять монтаж сантехніки. У такому випадку ви зможете передбачити і максимально естетично вписати в інтер'єр розетку для підключення електричного приладу або відведення труб для водяного.
Як вибрати рушникосушку для ванної кімнати?
У виборі пристрою для сушіння рушників та інших речей важливо все: конструкція, розмір, вид (електрична або водяна).
Найбільш популярні варіанти конструкції - драбинка і змійка. Вони дозволяють розмістити достатню кількість речей, якісно опалюють приміщення і підходять під будь-який стиль оформлення ванної кімнати. Також на ринку сантехніки представлені моделі нестандартної форми: у вигляді сот (шестигранників), зірок, асиметричних фігур. Але варто зауважити, що такі дизайнерські рішення не завжди якісно виконують свої прямі функції: великий рушник на них може погано сохнути або взагалі не поміститься. Тому в питанні: як підібрати рушникосушку, практичність грає важливу роль.
Габарити приладів, як і дизайн, теж бувають різними: від великих, шириною 60-80 см і довжиною 120-160 см, до вельми компактних:
-
1вузькі (ширина 8-16 см) і довгі 100-140 см підійдуть для маленької ванної кімнати: їх можна встановити біля дверей;
-
2широкі (60-80 см) з невеликою довжиною (20-40 см) помістяться над пральною машиною або білизняним кошиком.
Головна особливість рушникосушок - вони складаються з трубок. Але це може бути і класична труба, і «квадрат» в будь-якому кольорі: від нержавійки і матового металу до яскравих неординарних забарвлень.
Види рушникосушок: водяні та електричні
Які б по конструкції, кольору і форми не були сушарки для рушників, для нагріву вони використовують два види теплоносіїв: електричний струм (ТЕН) або гарячу воду. Тому, до того, як вибрати рушникосушку для ванної, потрібно визначиться з його видом.
Водяні рушникосушки виконані у вигляді корпусу з труб, по якому циркулює нагріта вода і віддає своє тепло. Для цього пристрій підключають до системи ГВС або опалення приміщення. Найбільш правильно робити підключення, коли здійснюють монтаж системи опалення, хоча досвідчені майстри компанії Теплософт можуть встановити сушилку і пізніше.
До переваг водяного пристрою відносяться:
- економна робота за рахунок використання гарячої води в якості теплоносія;
- нижча ціна, ніж у електричних моделей.
Але є і ряд недоліків:
-
1якщо пристрій підключено до системи опалення - воно гріє тільки під час опалювального сезону, якщо до централізованої системи ГВП - температура нагріву залежить від температури води;
-
2всередині труб утворюється накип, наліт - їх періодично потрібно промивати;
-
3монтаж рушникосушки можливий тільки поблизу водопроводу.
Зовнішній вигляд пристрою залежить від ваших уподобань і дизайну ванної, але краще купити модель з міцної нержавіючої сталі з діаметром трубки від 30 мм і більше.
Нагрівання електричної сушки для рушників забезпечує нагрівальний елемент, розташований усередині, який підключається до електромережі.
Прилад має такі переваги:
- робота не залежить від пори року - користувач сам вирішує, коли його включати;
- більше варіантів і місць для монтажу (але потрібен доступ до розетки);
- швидке нагрівання і регулювання температури.
Головний недолік такого пристрою - зростання споживання електрики, хоча виробники можуть запропонувати досить економні моделі.
Водяний і електричний - два основних види рушникосушки, але бувають і комбіновані: вони працюю від гарячої води і додатково обладнані теном. Таким чином, в залежності від пори року ви можете вибирати джерело тепла для сушки для рушників.
Топ кращих виробників рушникосушок
Серед безлічі брендів, найкращими за відгуками покупців вважаються:
- Mario;
- Terma;
- Enix;
- Paladii;
- Laris;
- Margaroli;
- Atlantic;
- Arbonia.
Однак, рейтинг виробників рушникосушок - не єдиний критерій, на який потрібно спиратися під час вибору. Також варто врахувати:
- Матеріал: краще - нержавіюча сталь, також допускається мідь, алюміній, латунь.
- Спосіб підключень: для електричної моделі важливо, щоб був доступ до розетки, водяні можуть підключаться знизу, зверху або збоку, для комбінованих потрібно врахувати розташування і розетки, і труб водопроводу.
Якщо у вас ще залишилися питання з приводу того, як правильно вибрати рушникосушку - звертайтеся за детальною консультацією до фахівців компанії Teplosoft. Також професіонали встановлють системи вентиляції та кондиціювання повітря та роблять це максимально якісно.