-
1
Види системи водяного опалення
-
2
Класифікація системи водяного опалення з вигляду циркуляції теплоносія
-
3
Види розводки системи опалення
Водяне опалення - один з найбільш поширених способів обігріву житлових, комерційних і промислових приміщень. Теплоносієм в цьому випадку є вода, що циркулює по закритому або відкритому контуру. Види системи водяного опалення є різні: по виду циркуляції, способу і висоті прокладання труб, напрямку руху води, різновидах розводки труб. А ось принцип роботи у всіх їх грунтується на тому, що генератор тепла нагріває воду, вона рухається по трубах до опалювальних приладів, які нагрівають повітря в приміщенні, віддаючи тепло і повертається до генератора тепла для повторного нагрівання.
Види системи водяного опалення
Всі види систем водяного опалення складаються з ключових елементів:
- Генератора тепла (газовий, електричний, твердопаливний котел або тепловий насос), який нагріває теплоносій до необхідної температури;
- Опалювальних приладів (радіаторів, конвекторів, регістрів, фанкойлів) - які передають тепло нагрітого теплоносія повітрю в кімнатах;
- Трубопроводів (з полімерних, сталевих, мідних труб), які пов'язують генератор тепла й опалювальні прилади, забезпечують між ними циркуляцію теплоносія;
- Запірно-регулюючої та запобіжної арматури (термостатичні і балансувальні клапани, кульові крани), призначеної для контролю і регулювання витрати теплоносія;
- Додаткових допоміжних елементів (розширювальні баки, насоси, вузли з'єднання), необхідних для ефективної і безпечної роботи.
При цьому водяний обігрів відрізняється конструктивно, а їх вибір залежить від типу будинку: індивідуальне опалення в квартирі, будинку, офісному приміщенні або для комерційних площ. Тому важливо знати, які види водяного опалення бувають і де необхідно їх застосовувати для отримання найбільш ефективного функціонування.
Класифікація системи водяного опалення з вигляду циркуляції теплоносія
Всі види водяного опалення функціонують за рахунок циркуляції теплоносія.
У таких системах обігріву циркуляція буває:
Природна циркуляція грунтується на тому, що тепла вода має меншу щільність, ніж холодна, тому нагрітий теплоносій завжди буде знаходиться вгорі системи. Облаштування системи обов'язково включає наявність відкритого розширювального бака, а також розміщення труб під кутом до генератора тепла. Функціонування водяного опалення з природною циркуляцією води не залежить від електропостачання тому, при використанні енергонезалежного генератора тепла, підходить для обігріву приміщень без електропостачання або з частими перепадами напруги в мережі. Але система з природною циркуляцією має ряд обмежень, які повинні виконуватися, щоб вона нормально функціонувала: котел завжди повинен бути розташований в нижній точці системи; довжина контуру не може бути більше ніж 30 м; необхідно використовувати трубопроводи дуже великих діаметрів, відповідно і велика кількість теплоносія, через що система дуже інерційна.
Примусова циркуляція теплоносія здійснюється циркуляційним насосом - електроустаткуванням, що забезпечує переміщення теплоносія по трубах від котла до обігрівальних приладів і назад. Підходить для обігріву великих житлових і комерційних приміщень, забезпечує більш рівномірне прогрівання і однакову температуру повітря у всіх кімнатах, допомагає знизити витрати на паливо. Недолік примусової циркуляції полягає в залежності від електропостачання і збільшенні витрат електроенергії для великих приміщень.
Комбінована відрізняється наявністю циркуляційного насоса, при цьому труби прокладені так, що в разі відключення насоса циркуляція теплоносія в системі відбувається природним чином під впливом різниці щільності води і гравітації. Її головна перевага полягає в ефективній роботі опалення навіть, якщо відсутнє електропостачання. При відносно високій температурі повітря на вулиці в міжсезоння комбінована циркуляція дозволяє економити на електриці, відключаючи насос, при цьому підтримуючи комфортну температуру в приміщенні.
Види розводки системи опалення
Класифікація систем водяного опалення за типом конструкції трубопроводу виділяє наступні види опалювальних систем:
- Однотрубні;
- Двотрубні.
Однотрубні, в свою чергу, діляться на такі типи систем водяного опалення: з нижнім розведенням (труби проходять по низу приміщення на невеликій відстані від підлоги), з верхнім розведенням (труби більш помітні, оскільки прокладаються по верху, а радіатори до них приєднуються за допомогою стояків).
У однотрубної системі всі радіатори підключені по черзі, тому є деякі мінуси використання такої системи:
-
1Останній радіатор завжди набагато холодніше першого, відповідно, температура повітря в далеких кімнатах від котла буде нижче, або потрібно підібрати радіатор значно більший по розміру;
-
2Немає можливості відключити одну з батарей.
Двотрубні системи позбавлені цих недоліків: до кожного радіатора є свій підведення гарячої і відведення холодної води. Двотрубні теж діляться на наступні види розводок системи опалення: зіркоподібну, колекторних, шлейф.
Оптимальна розводка опалення в будинку визначається безліччю факторів і сприяє створенню комфортного мікроклімату в кожній кімнаті.
Для забезпечення будинку або підприємства теплом звертайтеся до фахівців компанії Теплософт. Наші майстри проведуть всі необхідні розрахунки і виконають монтаж системи опалення на вищому рівні.
З Teplosoft в вашому домі завжди буде тепло і затишно!